• (068) 389-76-67

Зміна КВЕД юридичної особи в Києві.
Зміна видів економічної діяльності

Вартість заміни КВЕД в Броварах, Києві: 600 грн. *
Строк перереєстрації КВЕД : 1-3 робочі дні.

Що таке КВЕД і навіщо він потрібен?

КВЕД – це код виду економічної діяльності, котрий використовується органами державної влади для підготовки статистичної звітності за видами діяльності фізичних осіб-підприємців, юридичних осіб та їх відокремлених підрозділів. КВЕД – це свого роду статистичний інструмент, що використовується для впорядкування інформації в економіці України. Основне призначення коду КВЕД полягає у визначенні та кодуванні основних і другорядних видів економічної діяльності юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців.

Види економічної діяльності за КВЕД 2010 зазначаються у статуті, довідці статистики та у Виписці з ЄДР, у якій зазначається основний вид діяльності підприємства. Слід відзначити, що обранні при державній реєстрації ТОВ види господарської діяльності безпосередньо впливають на вибір системи оподаткування, отримання дозволів, ліцензій тощо. Основний вид діяльності впливає на розмір єдиного соціального внеску, оскільки відповідно до нього визначається клас професійного ризику виробництва.

У господарській діяльності зміна КВЕД юридичної особи пов'язано з наданням нових послуг, виконанням робіт, участю юридичної особи в державних закупівлях, в яких види діяльності відіграють не останню роль. Це в свою чергу призводить до того, що директору юридичної особи необхідно поміняти КВЕДи ТОВ. А якщо точніше, підприємству необхідно включити до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань нові КВЕД та виключити старі КВЕДи.

Як змінити КВЕД юридичній особі в Україні?

В 2016 році відбулися кардинальні зміни у сфері реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" відповідні зміни також торкнулися процедури зміни КВЕД юридичної особи.

Що змінилося у сфері перереєстрації КВЕД юридичної особи?

Розглянемо основні моменти, на які слід звернути увагу, перш ніж звернутись до державного реєстратора для зміни КВЕД юридичної особи.

 • На зміну старої реєстраційної картки форми № 4 прийшла нова форма заяви на зміну КВЕД (форма № 3). Так тепер для того щоби поміняти КВЕД необхідно подавати Заяву про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
 • Тепер для заміни кодів КВЕД необхідно подати протокол загальних зборів учасників ТОВ (рішення власника приватного підприємства). Рішення загальних зборів учасників оформляється протоколом і подається з іншими документами державному реєстратору.
 • За зміну кодів КВЕД сплачується реєстраційний збір. У 2016 році розмір реєстраційного збору за зміну КВЕД для юридичних осіб складає 410 грн. У цьому разі відповідні зміни видів економічної діяльності будуть проведені протягом 24 годин.

Порядок заміни КВЕД: куди звертатися та які документи необхідно подати

Відповідно до Закону України "Про господарські товариства" статут ТОВ повинен містити відомості про предмет і цілі його діяльності. Іншими словами, учасники повинні зазначити, яку діяльність здійснюватиме юридична особа. Деякі підприємства йдуть наступним шляхом - вказують у статуті підприємства всі існуючі види економічної діяльності. В подальшому, якщо виникне необхідність в зміні КВЕД, суб'єкт господарювання просто включає новий КВЕД до ЄДР та/або виключає старі КВЕД з ЄДР. При цьому не потрібно вносити зміни до установчих документів юридичної особи.

Сьогодні зміна видів економічної діяльності ТОВ здійснюється у два етапи.

Крок 1. Проведення загальних зборів

Для зміни КВЕД державному реєстратору необхідно надати протокол загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю. Якщо загальними зборами прийнято рішення про заміну КВЕД, який до того ж потрібно зробити основним видом економічної діяльності, про це необхідно зазначити в протоколі. Підписи учасників ТОВ на протоколі про зміну видів економічної діяльності засвідчуються нотаріально.

Крок 2. Подача документів до ЦНАП для зміни КВЕД

Документи для зміни КВЕД юридичної особи подаються державному реєстратору особисто керівником або уповноваженою особою. Протягом 24 годин, реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру відомості про зміну видів економічної діяльності. Якщо проведено зміну основного виду діяльності ТОВ, то реєстратор після отримання відомостей від контролюючих органів надасть оновлену Виписку з ЄДР, в якій буде зазначено основний КВЕД. Зверніть увагу, що відомості про нові КВЕДи можна переглянути скориставшись безкоштовним запитом в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Міністерства юстиції України. Якщо ви бажаєте отримати документ, в якому зазначаються нові КВЕД юридичної особи, то ви можете отримати платний витяг з ЄДР або довідку статистики.

Отримання оновленої довідки статистики здійснюється через три дні після зміни КВЕД у державного реєстратора.

Якщо вам необхідно здійснити перереєстрацію КВЕД, наші спеціалісти допоможуть швидко змінити КВЕД в Києві, Броварах та Броварському районі.

Документи та відомості, які необхідні для зміни КВЕД:

 1. Свідоцтво про державну реєстрацію або Виписка.
 2. Старі КВЕДи (види діяльності), котрі потрібно виключити з ЄДР.
 3. Нові КВЕД (види діяльності), котрі потрібно включити до ЄДР.
 4. Заява на зміну КВЕД (форма 3).
 5. Доручення на представництво інтересів.
 6. Довідка із статистики.

Послуга з заміни кодів КВЕД включає:

 1. Підготовку документів необхідних для зміни КВЕД юридичної особи.
 2. Допомогу у виборі видів діяльності згідно КВЕД 2010.
 3. Подачу документів до ЦНАП.
 4. Отримання оновленої Виписки з ЄДР, у разі зміни основного виду діяльності.

Для вибору кодів КВЕД або для приведення у відповідність видів діяльності до вимог КВЕД 2010 можна скористатися безкоштовним сервісом Головного управління статистики у місті Києві.

* Додатково при зміні видів економічної діяльності юридичної особи сплачується реєстраційний збір та послуги нотаріуса.