• (068) 389-76-67

Реєстрація ТОВ в Києві та Київській області

Вартість реєстрації ТОВ в Броварах: 1200 грн. *
Вартість реєстрації ТОВ в Києві: від 1200 грн. *
Вартість відкриття ТОВ з ПДВ: ПЛЮС 500 грн. до вартості створення ТОВ.
Термін державної реєстрації юридичної особи в Києві, Броварах: від 1 робочого дня.

Правовий статус та порядок реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю (далі за текстом - ТОВ, товариство) регулюється Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, Законами України "Про господарські товариства" та "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".

Реєстрація товариства з обмеженою відповідальністю є однією з найзручніших та найпоширеніших видів організаційно - правових форм господарювання, котру обирають фізичні та юридичні особи для реєстрації підприємства в Україні.

До основних переваг реєстрації ТОВ можна віднести:Реєстрація товариства з обмеженою відповідальністю

 1. Зареєструвати ТОВ можуть як фізичні та юридичні особи України, так і фізичні та юридичні особи іноземних держав.
 2. Максимальна кількість учасників ТОВ може сягати 100 осіб.
 3. Розмір статутного капіталу ТОВ законодавчо не регламентується. Таким чином, розмір статутного капіталу ТОВ може складати навіть одну гривню. Засновники можуть вносити до статутного капіталу гроші, речі, майнові права. Учасники вносять внески до статутного капіталу по мірі необхідності або можливості. Одночасно з тим, закон зобов'язує учасників внести вклади до статутного капіталу протягом одного року з дня реєстрації ТОВ.
 4. Учасник товариства несе ризик збитків у межах вартості внесеного вкладу. Так, наприклад, якщо учасник вніс до статутного капіталу ТОВ частку розміром 1000 грн, то у разі неплатоспроможності підприємства, учасник втратить виключно 1000 грн. Іншим своїм майном учасник за зобов'язаннями товариства не відповідає. Якщо учасник не повністю вніс вклад, він несе солідарну відповідальність за зобов'язаннями підприємства виключно у межах вартості не внесеної частини вкладу.
 5. Здійснення господарської діяльності як на підставі статуту затвердженого засновниками (учасниками) товариства з обмеженою відповідальністю, так і на підставі модельного статуту затвердженого Кабінетом Міністрів України.
Товариство з обмеженою відповідальністю не може мати єдиним учасником інше господарське товариство, учасником якого є одна особа. Особа може бути учасником лише одного товариства з обмеженою відповідальністю, яке має одного учасника.Стаття 141 Цивільного кодексу України

Реєстрація ТОВ: яку адресу обрати?

У багатьох засновників виникає питання: "Яку юридичну адресу обрати для реєстрації ТОВ?". Сьогодні, є декілька шляхів для вирішення вказаної проблеми:

1Широкого попиту сьогодні набули послуги з надання юридичних адрес. Де-юре орендодавець "передає в оренду" орендарю приміщення чи частину приміщення для здійснення господарської діяльності. Фактично ж орендар за вказаною адресою не знаходиться, приміщення для господарської діяльності не використовується. Придбання таких юридичних адрес є ризиком для підприємства. Кількість зареєстрованих підприємств за такими адресами можна перевірити на сайті Державної фіскальної служби України. Державна реєстрація юридичних осіб за такими адресами викликає посилений інтерес з боку співробітників податкових органів. Саме тому радимо оминати юридичні адреси за якими зареєстровано декілька десятків підприємств. Купуючи юридичну адресу сторони підписують договір оренди та акт приймання - передачі приміщення. Досить важливим аргументом при виборі юридичної адреси є питання отримання кореспонденції. Організації котрі надають юридичну адресу, одночасно з тим можуть надавати послуги з поштового обслуговування. Мінусами такої адреси є те, що рано чи пізно така адреса перетвориться на "адресу масової реєстрації". Можливі й такі варіанти як: виникнення труднощів при реєстрації платником ПДВ, анулювання реєстрації платником ПДВ, з'ясування реального місцезнаходження товариства.

2Зареєструвати ТОВ можна також за місцем реєстрації одного із засновників, учасників. У такому випадку юридичною адресою товариства буде квартира або житловий будинок засновника. Суттєвим недоліком такого вибору є те, що співробітники правоохоронних органів, податкової інспекції, податкової міліції матимуть право практично безперешкодно навідуватися до Вас "в гості" у встановлений законодавством час.

3Оренда офісного приміщення. В сучасних економічних умовах оренда приміщення є справою досить затратною, а тим паче на початку відкриття ТОВ. Проте останній варіант, здебільшого, виключає ситуації зазначені вище.

Державна реєстрація юридичної особи – справа досить клопітка, котра займає багато часу, зусиль та нервів. Якщо Ви бажаєте зберегти свій час, ми зробимо процес реєстрації юридичної особи швидким та прозорим. Реєстрація ТОВ нашими спеціалістами – це раціональне вирішення Ваших проблем. Якщо засновником товариства виступає фізична особа – нерезидент, ми допоможемо Вам з отриманням реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційного номера).

Які документи для реєстрації ТОВ необхідно надати?

Перелік документів для реєстрації ТОВ у Києві залежить від конкретної ситуації. Зокрема, хто буде засновником, фізична чи юридична особа, резидент чи нерезидент тощо. Залежно від конкретної ситуації, змінюється перелік відомостей необхідних для створення ТОВ. Втім, нище зазначається стандартний перелік відомостей, необхідний для державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності, це:

 1. Повна та скорочена назва юридичної особи. Бажано надати декілька назв, оскільки не допускається реєстрація юридичної особи з тотожним найменуванням.
 2. Місцезнаходження юридичної особи.
 3. Копії паспортів та ідентифікаційних номерів засновників.
 4. Копії паспортів та ідентифікаційних номерів директора ТОВ та головного бухгалтера (у випадку реєстрації ТОВ платником ПДВ).
 5. Розмір статутного капіталу, спосіб його формування та розподіл між учасниками.
 6. Види економічної діяльності юридичної особи згідно з КВЕД 2010. Для зручності існує сервіс для визначення КВЕД 2010.
 7. Контактний номер телефону, факсу та електронної поштової скриньки за наявності.

Послуги з реєстрації ТОВ в Києві включають:

 1. Допомогу у виборі найменування юридичної особи.
 2. Підготовку статуту підприємства, протоколу зборів засновників, наказу, довіреностей тощо.
 3. Супровід замовника при оформленні вищевказаних документів у нотаріуса.
 4. Допомогу у виборі видів господарської діяльності, згідно з КВЕД 2010.
 5. Заповнення та подачу заяви форма 1 та інших документів до ЦНАП, ДПІ.
 6. Отримання Виписки з ЄДР про реєстрацію ТОВ.
 7. Подачу повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Після державної реєстрації ТОВ учасники отримають наступні документи:

 1. Протокол зборів засновників про реєстрацію ТОВ.
 2. Виписку з ЄДР.
 3. Статут ТОВ.
 4. Відомості з ЄДРПОУ (довідку статистики).
 5. Опис документів, що надаються державному реєстратору для проведення реєстрації юридичної особи.
 6. Повідомлення про прийняття працівника на роботу з відміткою про отримання.
 7. Наказ на директора.

Разом з реєстрацією юридичної особи часто замовляють:

 1. Реєстрація платником ПДВ.
 2. Реєстрація платником єдиного податку.
 3. Виготовлення печатки на автоматичній оснастці фірм Trodat, Colop (Австрія).
 4. Акредитація на митниці.

Якщо у Вас є вільний час, і Ви бажаєте самостійно відкрити ТОВ, наші юристи можуть запропонувати спрощений порядок реєстрації юридичної особи. Юристи компанії підготовлять установчі документи товариства з обмеженою відповідальністю, нададуть необхідну консультацію з приводу вчинення необхідний реєстраційних дій. Мінімальна ціна, сплачена за юридичні послуги, дозволить швидко провести реєстрацію ТОВ в Києві, Київській області та заощадити свої кошти.

У разі, якщо Ви бажаєте самостійно розібратися у всіх тонкощах порядку державної реєстрації юридичних осіб в Україні, як то кажуть від "А до Я", наші фахівці підготували короткий інформаційний матеріал, про те як зареєструвати підприємство, на що звернути увагу при підготовці статуту ТОВ, за рахунок чого сформувати статутний капітал, кого призначити директором тощо. Сподіваємось, що вказана стаття стане Вам у нагоді.

Порядок створення ТОВ в Україні

В цій частині статті, ми розповімо про практичну сторону порядку створення юридичної особи, а головне з чого необхідно почати та куди звернутися щоб зареєструвати ТОВ в Україні. Як і будь - який процес, реєстрацію ТОВ умовно можна розділити на два етапи. Підготовчий етап реєстрації юридичної особи включає збір необхідної інформації та документів, їх перевірку та оформлення необхідних документів для подальшої подачі до державних органів. Етап реалізації включає подачу документів для державної реєстрації ТОВ в Єдиному державному реєстрі, безпосередньо реєстрацію створення ТОВ, взяття на облік в державній податковій інспекції, органах статистики тощо.

З чим потрібно визначитися перед створенням юридичної особи?

Найменування юридичної особи

Найменування юридичної особи включає організаційно - правову форму та власну назву. Законодавство України забороняє реєстрацію юридичних осіб з тотожним найменуванням. З метою перевірки найменування підприємства радимо скористатися Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Місцезнаходження юридичної особи

Державна реєстрація юридичних осіб в Україні може здійснюватися за місцем реєстрації (прописки) засновника, за місцезнаходженням орендованого приміщення або за придбаною "юридичною адресою". Звертаємо Вашу увагу, що у разі реєстрації ТОВ за місцем реєстрації (прописки) засновника, місцезнаходженням юридичної особи буде адреса засновника. Так, наприклад, якщо засновник зареєстрований у м. Львові, а місцезнаходженням юридичної особи обрав місце свої реєстрації згідно паспорту, він може відкрити ТОВ у Києві скориставшись електронною реєстрацією. Проте, у будь - якому випадку, реєстрація ТОВ та взяття на облік як платника податків та платника єдиного внеску здійснюється за місцем реєстрації. У даному випадку у м. Львів.

Склад та кількість засновників юридичної особи

Як вище зазначалося, учасниками ТОВ можуть бути фізичні та юридичні особи, проте з певними обмеженнями. Законодавство містить імперативну норму згідно якої, товариство з обмеженою відповідальністю не може мати єдиним учасником інше господарське товариство, учасником якого є одна особа. Особа може бути учасником лише одного ТОВ, яке має одного учасника.

У разі створення ТОВ фізичною особою – нерезидентом, йому в першу чергу необхідно отримати реєстраційний номер облікової картки платника податків в Державній фіскальній службі України. Лише після отримання реєстраційного номера облікової картки платника податків нерезидент зможе завірити статут ТОВ у нотаріуса, відкрити інвестиційний рахунок у банку, подати документи для проведення державної реєстрації юридичної особи в Києві, Броварах тощо.

Вибір видів діяльності

Також потрібно визначитися з видами господарської діяльності, котрі буде провадити підприємство. Види економічної діяльності обираються згідно КВЕД-2010 та зазначаються в установчих документах. У разі прийняття засновниками рішення про реєстрацію ТОВ Київ, котре буде діяти на підставі модельного статуту, види господарської діяльності повинні бути зазначені в протоколі про створення юридичної особи.

При підготовці статуту підприємства засновникам необхідно звернути увагу на види господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню в Україні. Справа в тому, що отримання ліцензії на здійснення певних видів господарської діяльності передбачає їх зазначення в установчих документах юридичної особи.

Директор ТОВ

Посаду директора ТОВ може обіймати засновник або третя особа, яка обирається зборами засновників, про що необхідно обов'язково зазначити в протоколі про створення ТОВ, з зазначенням реєстраційного номера облікової картки платника податків. Проте директором створюваної юридичної особи може бути виключно громадянин України. Якщо іноземець має намір обійняти посаду директора, то спочатку реєстрація юридичної особи здійснюється з директором громадянином України. Після реєстрації ТОВ, підприємство звертається до відповідного центру зайнятості з заявою про надання дозволу на працевлаштування іноземця в Україні. Лише після отримання дозволу засновник може зайняти посаду директора товариства.

Працевлаштування іноземців або осіб без громадянства, без отримання відповідного дозволу, загрожує підприємству накладенням штрафу за кожну особу у розмірі 20 мінімальних заробітних плат, встановленої на момент виявлення порушення.

Статутний капітал ТОВ

Переважна більшість засновників обирає для формування статутного капіталу ТОВ грошові кошти. Разом з тим, чинне законодавство передбачає внесення до статутного капіталу речей, устаткування, будівель, майнові права тощо. У разі формування статутного капіталу за рахунок майнових внесків, грошова оцінка вкладу здійснюється засновниками (учасниками). Вказане майно передається товариству за актом приймання - передачі.

Щодо мінімального розміру статутного капіталу ТОВ, чинне законодавство не містить відповідних вимог. На практиці більшість засновників визначають статутний капітал у розмірі 1000 грн.

Статут ТОВ

Власний статут чи модельний статут ТОВ

Модельний статут – це типовий установчий документ, що встановлює порядок створення ТОВ, діяльності товариства, органи управління товариства та порядок прийняття ними рішень, порядок реорганізації та ліквідації. Модельний статут ТОВ затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №1182 "Про затвердження модельного статуту товариства з обмеженою відповідальністю". В подальшому всі зміни до модельного статуту ТОВ вносяться Кабінетом Міністрів. Відомості про те, що юридична особа здійснює свою діяльність на підставі модельного статуту містяться в Єдиному державному реєстрі. У разі прийняття засновниками рішення про реєстрацію ТОВ, яке буде здійснювати свою діяльність на підставі модельного статуту, про це необхідно зазначити в протоколі зборів засновників ТОВ. Також в протоколі про створення ТОВ необхідно вказати вичерпний перелік видів економічної діяльності (КВЕД) згідно КВЕД-2010, котрі планує здійснювати юридична особа.

Вимоги до статуту

Особливу увагу при реєстрації ТОВ слід приділити статуту. Відповідно до ст. 4 Закону України "Про господарські товариства", статут ТОВ повинен містити відомості про вид товариства, предмет і цілі його діяльності, склад учасників, найменування, розмір та порядок утворення статутного капіталу, порядок розподілу прибутків та збитків, склад та компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, по яких необхідна кваліфікована більшість голосів, порядок підписання установчих документів (статуту), порядок внесення змін до установчих документів та порядок ліквідації і реорганізації товариства.

Зверніть увагу на такий пункт, як порядок підписання установчих документів товариства з обмеженою відповідальністю. Відповідно до Закону України "Про господарські товариства" та Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" в редакціях від 06.10.2016 р., статут ТОВ викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується засновниками (учасниками), уповноваженими ними особами або головою та секретарем загальних зборів (у разі прийняття такого рішення загальними зборами, крім випадків державної реєстрації створення ТОВ). Справжність підписів на статуті нотаріально засвідчується. Іншими словами, у разі відкриття ТОВ (крім створення в результаті виділу, злиття, перетворення, поділу), підписи засновників на статуті не підлягають обов'язковому нотаріальному посвідченню. Єдиним нюансом у такому разі є те, що в подальшому з примірника такого статуту не можливо буде зробити нотаріально засвідчену копію.

У подальшому державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи передбачає подачу до відділу державних реєстраторів примірника статуту та оригіналу (нотаріальної копії) протоколу Загальних зборів учасників ТОВ, на якому прийнято рішення про внесення змін до установчих документів, підписи на яких засвідчуються виключно нотаріально.

Підписання установчих документів в ході реєстрації ТОВ

В першу чергу потрібно підготувати рішення про створення ТОВ. Рішення приймається та оформляється протоколом Зборів засновників, а не Загальними зборами учасників (Зборами учасників). По-перше, це пов'язано з тим, що засновник набуває статусу учасника виключно після державної реєстрації ТОВ. По-друге, збори учасників є вищим органом управління товариства з обмеженою відповідальністю, тобто товариства, котре вже зареєстроване.

Як наголошувалось вище, підписи засновників на статуті ТОВ можуть засвідчуватися нотаріально. Для цього засновникам необхідно звернутися до будь - якого нотаріуса та надати документ, що посвідчує особу та довідку про присвоєння ідентифікаційного номера.

Реєстрація юридичної особи та взяття на облік

Подача документів для реєстрації ТОВ

Відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців в Україні здійснюється державними реєстраторами при ЦНАП та нотаріусами. Державна реєстрація ТОВ в ЦНАП здійснюється безкоштовно, а приватними нотаріусами за плату, розмір якої визначається за домовленістю сторін.

Для реєстрації ТОВ засновник - фізична особа повинна надати наступні документи:

 1. Заява про державну реєстрацію створення юридичної особи (форма 1).
 2. Примірник оригіналу або нотаріально засвідчена копія рішення про реєстрацію ТОВ (протокол зборів засновників).
 3. Один примірник статуту підприємства.

Перелік документів для реєстрації ТОВ, якщо засновником виступає юридична особа:

 1. Заява про державну реєстрацію створення юридичної особи (форма 1).
 2. Примірник оригіналу або нотаріально засвідчена копія протоколу юридичної особи про реєстрацію ТОВ.
 3. Один примірник статуту підприємства.

У разі створення юридичної особи, засновником якої є іноземна юридична особа, додатково необхідно подати документ, що підтверджує реєстрацію іноземної особи у країні її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського, судового реєстру). Витяг повинен бути легалізований (консульська легалізація чи проставлення апостиля) в установленому законодавством порядку, якщо інше не встановлено міжнародними договорами та перекладений на українську мову.

У разі, якщо документи подаються уповноваженою особою, додатково подається довіреність на реєстрацію юридичної особи.

Отримавши вищевказані документи реєстратор (нотаріус) формує опис, один примірник якого надається засновнику (уповноваженій особі). Державна реєстрація юридичної особи здійснюється на протязі 24 годин з моменту отримання документів. У разі відсутності підстав для відмови у проведенні реєстрації ТОВ, державний реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації юридичної особи. Згідно коду, що зазначається в описі можна перевірити результат надання адміністративної послуги та скачати Виписку з ЄДР. Опис також знадобиться при відкритті рахунку в банківській установі.

Через два дні, з моменту реєстрації ТОВ, можна звернутися до реєстратора за отриманням Виписки з ЄДР за підписом та печаткою реєстратора.

Подача до ДПІ повідомлення про прийняття працівника на роботу

Подати повідомлення про прийняття працівника на роботу до контролюючих органів бажано в день реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю. Проте інколи це не завжди виходить, оскільки повідомлення приймається після взяття підприємства на облік в ДПІ.

Реєстрація ТОВ платником ПДВ

Відповідно до ст. 183 ПК України, реєстрація товариства з обмеженою відповідальністю платником ПДВ можлива шляхом подачі державному реєстратору, як додаток до заяви форма 1, реєстраційної заяви платника податку на додану вартість форма 1-ПДВ. У разі добровільної реєстрації особи як платника податку, реєстраційна заява подається не пізніше ніж за 20 днів до початку наступного податкового періоду. Тому приймаючи рішення про реєстрацію юридичної особи платником ПДВ, потрібно враховувати вказані строки.

Виготовлення печатки

З 2014 року печатка не обов'язкова для суб'єктів господарювання, а її виготовлення не потребує узгодження з органами внутрішніх справ, як це було раніше. Для отримання печатки засновнику потрібно звернутися до компанії, що займається виготовленням печаток, штампів. Після вибору та узгодження необхідного ескізу, уже за півгодини Ви зможете отримати готову печатку.

Відкриття рахунку в банківській установі

Після відкриття ТОВ і виготовлення печатки директор може відкрити рахунок. Для відкриття рахунку директору, крім установчих документів, необхідно подати до банку картку зі зразками підписів і відбитком печатки. Підписи директора і бухгалтера на картці засвідчуються нотаріально.

На цьому порядок реєстрації ТОВ можна вважати закінченим. Отримано основні документи, що підтверджують реєстрацію юридичної особи. Якщо підприємство здійснюватиме діяльність, що підлягає ліцензуванню - необхідно отримати ліцензію. Так ліцензуванню підлягають наступні види господарської діяльності, зокрема: продаж алкоголю та тютюнових виробів, медична практика, торгівля пестицидами та агрохімікатами, деякі види будівельних робіт тощо. Отримання ліцензії на продаж алкоголю та тютюнових виробів в свою чергу передбачає реєстрацію у контролюючих органах РРО (реєстратора розрахункових операцій).

Відкриття ТОВ - відмінний варіант для реєстрації бізнесу в Україні. Втім, якщо реєстрація ТОВ здійснюється з товаришем або родичем з розподілом статутного капіталу 50% на 50%, двічі подумайте про такий рішучий крок. Чого доброго, у майбутньому, між вами можуть виникнути розбіжності з приводу подальшої господарської діяльності юридичної особи. В такій ситуації жоден з учасників не зможе прийняти "правильне" рішення, оскільки згідно Закону України "Про господарські товариства" загальні збори учасників товариства з обмеженою відповідальністю вважаються повноважними, якщо на них присутні учасники, котрі в сукупності володіють більш як 50% голосів. Тому неявка одного з учасників товариства, матиме наслідком неправомочність загальних зборів учасників.

Вирішили зареєструвати ТОВ у Броварах? Зверніть увагу, що згідно Рішення Броварської міської ради від 16.02.2012 р. №551-19-06 затверджено перелік вулиць, провулків на території м. Бровари. Вказаний перелік назв вулиць всі суб'єкти правовідносин зобов'язані використовувати у своїй діяльності. Наприклад, всім відому вул. Марії Лагунової тепер потрібно зазначати як вул. Лагунової Марії. Ось такі елементарні помилки у назвах вулиць, що зазначаються у протоколі чи статуті ТОВ можуть стати підставою для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи.

* Вартість реєстрації ТОВ у Києві, Броварах та Броварському районі вказана без урахування послуг нотаріуса.