• (068) 389-76-67

Реєстрація ФОП, СПД в Києві, Броварах. Реєстрація приватного підприємця

Вартість реєстрації (відкриття) ФОП в Броварах та Броварському районі: 600 грн. *
Вартість реєстрації (відкриття) ФОП в Києві: від 600 грн. *
Вартість реєстрації СПД в Київській області: договірна. *
Термін реєстрації ФОП: від 2 робочих днів.

Реєстрація СПД, ФОП (фізична особа - підприємець) – це швидкий та оптимальний варіант, котрий обирають громадяни для здійснення підприємницької діяльності. Правовий статус та порядок реєстрації ФОП регламентується Цивільним кодексом України та Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".

Що таке ФОП в Україні?

Відкриття ФОПФізична особа - підприємець (ФОП) – це особа, яка з метою здійснення підприємницької діяльності зареєструвалася суб’єктом господарювання, перебуває на обліку в контролюючих органах та отримала Виписку з ЄДР. В повсякденному житті фізичних осіб - підприємців називають "приватними підприємцями". З юридичної точки зору, жодної різниці в правовому статусі ФОП (СПД) та приватного підприємця не існує.

Кожна фізична особа, котра досягла повноліття (18 років), має право здійснювати підприємницьку діяльність, котра не заборонена законом. Оформлення ФОП особами, які досягли 16 років можливе лише у разі нотаріально завіреної згоди батьків (усиновлювачів). Така згода подається державному реєстратору під час реєстрації СПД разом з іншими документами.

Зареєструватися приватними підприємцями можуть як громадяни України так і іноземці. Іноземець який має намір зареєструватися фізичною особою підприємцем зобов’язаний отримати в органах державної податкової інспекції ідентифікаційний номер (ІНН) та мати посвідку на проживання. Лише після отримання цих двох документів можна приступати до оформлення ФОП в Україні.

Реєстрація ФОП: основні переваги

  • Відсутність необхідності формування статутного капіталу та резервного фонду.
  • Відсутність установчих документів, у порівнянні з юридичними особами.
  • Максимально короткий термін оформлення ФОП.
  • Мінімальні витрати на реєстрацію СПД.
  • Спрощена система обліку та звітності.

Реєстрація ФОП: основні недоліки

  • Державна реєстрація фізичної особи - підприємця проводиться виключно за місцем реєстрації (місцем проживання) фізичної особи.
  • У разі не виконання зобов’язань перед кредиторами, приватний підприємець відповідає усім належним йому майном.

Як зареєструвати ФОП в Україні?

Ще раз нагадуємо, що державна реєстрація фізичної особи-підприємця здійснюється виключно за місцем реєстрації (прописки) фізичної особи, втім зазначені вимоги не забороняють ФОП провадити підприємницьку діяльність в інших регіонах України. Саме тому громадяни, котрі виявили бажання розпочати власну справу обирають саме відкриття ФОП для здійснення підприємництва.

Перед реєстрацією ФОП Київ особі необхідно визначитися з видами підприємницької діяльності (видами економічної діяльності, КВЕД), котрі він планує здійснювати. Від обраних фізичною особою - підприємцем видів діяльності, залежатиме до якої системи оподаткування він належатиме та яку групу єдиного податку зможе обрати. Слід пам’ятати і про види діяльності, що підлягають ліцензуванню в Україні.

Державна реєстрація ФОП здійснюється державним реєстратором при Центрі надання адміністративних послуг.

Відкриття ФОП: перелік документів

Відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" для оформлення ФОП державному реєстратору необхідно подати:

  1. Заяву про державну реєстрацію фізичної особи підприємцем (форма 10).
  2. Заяву про застосування спрощеної системи оподаткування, у разі обрання єдиного податку.

У разі відкриття ФОП неповнолітнім, додатково подається нотаріально засвідчена письмова згода батьків або піклувальника чи органу опіки та піклування - для фізичної особи, яка досягла 16 років, але не має повної цивільної дієздатності.

Через 1-2 дні після оформлення ФОП та взяття на облік в контролюючих органах, можна звернутися до реєстратора за отриманням Виписки з ЄДР. Також необхідно звернутися до контролюючих органів (ДПІ) з заявою про реєстрацію Книги обліку доходів та витрат, Книги обліку доходів та запитом про отримання Витягу з реєстру платників єдиного податку.

Система оподаткування фізичної особи - підприємця

  1. Загальна система оподаткування.
  2. Спрощена система оподаткування – єдиний податок.

Реєстрація ФОП на загальній системі оподаткування

Ставка податку на загальній системі оподаткування встановлюється у розмірі 18% від прибутку. Також сплачується ЄСВ у розмірі 22% від прибутку, при цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток). У разі якщо ФОП не отримав прибуток, він всерівно зобов’язаний сплатити єдиний соціальний внесок, сума якого не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Загальна система оподаткування

Варто зазначити, що виключно на загальній системі оподаткування перебувають підприємці, котрі здійснюють наступні види підприємницької діяльності, зокрема: продаж підакцизних товарів, крім випадків передбачених законом, продаж предметів мистецтва та антикваріату, діяльність у сфері аудиту, особи, котрі надають в оренду житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 м2, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 м2 тощо.

Реєстрація ФОП на єдиному податку

Спрощена система оподаткування передбачає для фізичних осіб - підприємців 3 групи платників єдиного податку. Кожна група має певні обмеження, зокрема, здійснення певних видів підприємницької діяльності ФОП, кількість найманих працівників або їх відсутність та розмір доходу отриманого протягом календарного року.

Оформлення ФОППлатники єдиного податку 1 групи та платники єдиного податку 2 групи сплачують податок у розмірі 10% та 20% від розміру мінімальної заробітної плати відповідно. Платники єдиного податку 3 групи сплачують єдиний податок у розмірі 5% від доходу у разі включення ПДВ до складу єдиного податку та 3% від доходу – у разі реєстрації платником ПДВ. Також платники єдиного податку сплачують ЄСВ у розмірі 22% від розміру мінімальної заробітної плати, незалежно від доходу.

Реєстрація ФОП платником єдиного податку здійснюється шляхом подачі особою до контролюючих органів або державного реєстратора заяви про застосування спрощеної системи оподаткування.

Якщо Ви не бажаєте марнувати свій дорогоцінний час та нерви чекаючи в черзі, щоб подати документи для реєстрації ФОП, Ви можете звернутися до нас! Ми надаємо юридичні послуги з реєстрації ФОП в Києві, Броварах, Борисполі, Василькові, Вишневому, Вишгороді та інших містах Київської області. Ваша присутність необхідна лише у нотаріуса для оформлення доручення на відкриття ФОП. Наші юристи проведуть всі необхідні реєстраційні дії з реєстрації ФОП, взяття на облік та отримання статусу платника єдиного податку у розмірі 5% або єдиного податку у розмірі 3% та статусу ФОП платника ПДВ. Через декілька робочих днів Ви отримаєте вже готові документи, що підтверджують реєстрацію СПД.

Послуги з реєстрації ФОП в Києві включають:

  1. Допомогу у виборі видів підприємницької діяльності згідно КВЕД 2010.
  2. Заповнення всіх необхідних документів для відкриття ФОП.
  3. Подачу документів державному реєстратору, структурним підрозділам ДФС.
  4. Отримання Виписки з Єдиного державного реєстру про реєстрацію ФОП.
  5. Реєстрацію Книги обліку доходів та витрат.
  6. Реєстрацію Книги обліку доходів та отримання Витягу з реєстру платників єдиного податку (у разі реєстрації ФОП платником єдиного податку).

Що необхідно надати для відкриття ФОП?

Для оформлення ФОП замовнику необхідно надати наступні відомості та документи:

  1. Ксерокопію паспорту.
  2. Ксерокопію ідентифікаційного номера.
  3. Види економічної діяльності згідно КВЕД 2010. Для зручності існує сервіс для визначення КВЕД 2010.
  4. Контактний номер телефону.
  5. Обрана ФОП система оподаткування.
  6. Місце здійснення господарської діяльності.

Додаткові послуги при реєстрації приватного підприємця:

  1. Реєстрація СПД платником єдиного податку.
  2. Реєстрація СПД платником ПДВ.
  3. Виготовлення печатки на автоматичній оснастці фірми Trodat, Colop (Австрія).

* Вартість відкриття ФОП вказано без урахування послуг нотаріуса за оформлення доручення.