• 068-389-76-67

ФОП платник ЄП надає в оренду нерухоме майно: що зазначати в заяві?

Нещодавно в ДПІ у Деснянському районі ГУ ДФС у м. Києві відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку "Гаряча лінія" в ході якого було поставлено наступне питання.

Питання:

Чи необхідно ФОП платнику єдиного податку, який здає в оренду власне нерухоме майно, зазначати у графі "Місце провадження господарської діяльності" заяви про застосування спрощеної системи адреси майна, яке буде здаватися в оренду?

Відповідь:

Відповідно до підпункту 298.1.1 пункту 298.1 статті 298 Податкового кодексу України для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу відповідну заяву.

Згідно підпункту 4 пункту 298.3 статті 298 Податкового кодексу України у заяві зазначається, зокрема, місце провадження господарської діяльності.

Таким чином, якщо фізична особа – підприємець - платник єдиного податку здійснює здавання в оренду власного нерухомого майна, то в графі "Місце провадження господарської діяльності" заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються усі адреси розташування нерухомого майна, яке буде здаватися в оренду.

Від себе зазначимо, що в деяких податкових інспекціях також просять надати документи, що підтверджують площу нерухомого майна, яке буде здаватися в оренду. Оскільки відповідно до підпункту 291.5.3. пункту 291.5 статті 298 Податкового кодексу України фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів не можуть бути платниками єдиного податку.