• (068) 389-76-67

Кабінет Міністрів України затвердив Порядок здійснення органами доходів і зборів контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами - підприємцями) обсягу доходу

Кабінет Міністрів України постановою від 13 липня 2016 р. № 439 затвердив Порядок здійснення органами доходів і зборів контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами - підприємцями) обсягу доходу, визначеного пунктом 296.10 статті 296 Податкового кодексу України.

Так, для здійснення податкового контролю за досягненням платниками єдиного податку граничного обсягу доходу використовується податкова інформація, зібрана та/або отримана контролюючими органами у порядку, передбаченому статтями 72 і 73 Податкового кодексу України, та яка зберігається з урахуванням результатів її опрацювання в інформаційних базах контролюючих органів або безпосередньо посадовими (службовими) особами таких органів.

Для отримання податкової інформації контролюючі органи звертаються до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин з письмовим запитом про подання податкової інформації.

Письмовий запит про подання податкової інформації надсилається платнику податків або іншому суб'єкту інформаційних відносин за наявності хоча б однієї з підстав, визначених у пункті 73.3 статті 73 Податкового кодексу України, з дотриманням вимог, установлених згаданим пунктом.

З метою здійснення податкового контролю за досягненням платниками єдиного податку граничного обсягу доходу контролюючий орган може проводити у порядку, встановленому Податковим кодексом України, за наявності підстав, передбачених підпунктами 78.1.1 - 78.1.18 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України, документальну позапланову перевірку та за наявності підстав, визначених підпунктами 80.2.1 - 80.2.7 пункту 80.2 статті 80, фактичну перевірку.