• (068) 389-76-67

Зміни до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість

Міністерством фінансів України Наказом від 18 березня 2016 р. № 373 затверджено Зміни до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 14 листопада 2014 року № 1130, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2014 року за № 1456/26233.

В попередній редакції Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, реєстраційна заява платника ПДВ повинна бути подана контролюючому органу особами, які прийняли добровільне рішення про реєстрацію платниками ПДВ не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками ПДВ та матимуть право на податковий кредит і складання податкових накладних.

Таким чином, у новозареєстрованих платників податків було замало часу (лише 10 - 11 календарних днів) для подачі реєстраційної заяви платника ПДВ контролюючим органам. А у разі допущення помилок при заповненні реєстраційної заяви, всі зусилля зареєструватися платником ПДВ з 1 числа наступного місяця були марними.

В новій редакції Положення пункт 3.9 доповнено новим абзацом такого змісту:

"При цьому нова заява може бути подана до контролюючого органу з бажаною датою реєстрації, що була вказана у попередній неприйнятій заяві, якщо особою, яка добровільно реєструється платником ПДВ, ліквідовано недоліки, встановлені абзацом першим цього пункту, та така нова заява подана не пізніше ніж за 3 робочих дні до початку податкового періоду, з якого така особа вважатиметься платником ПДВ та матиме право на податковий кредит і виписку податкових накладних.".

Крім того згідно Наказу № 373, запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) віднині не є підставою для анулювання реєстрації платників податку на додану вартість.