• (068) 389-76-67

Виключення і повторне включення неприбуткової організації до Реєстру неприбуткових установ та організацій

В індивідуальній податковій консультації від 19.06.2017 р. № 726/6/99-99-15-02-02-15/ІПК Державна фіскальна служба України повідомила про причини та наслідки виключення неприбуткової організації з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Виключення неприбуткової організації з Реєстру неприбуткових установ та організацій

У разі недотримання неприбутковою організацією вимог п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України така неприбуткова організація зобов’язана подати у строк, визначений для місячного податкового (звітного) періоду, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року (або з початку визнання організації неприбутковою в установленому порядку, якщо таке визнання відбулося пізніше) по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити і сплатити суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток. Податкове зобов’язання розраховується виходячи із суми операції (операцій) нецільового використання активів. Така неприбуткова організація виключається контролюючим органом з Реєстру та вважається платником податку на прибуток для цілей оподаткування з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення.

Читати далі

Застосування РРО у разі доставки технічно складних товарів кур'єрською службою або поштою

Головне управління ДФС у Харківській області в індивідуальній податковій консультації від 26.05.2017 р. № 387/ІПК/20-40-14-10-17 зазначила, що доставка товарів, придбаних при продажу товарів за допомогою мережі Інтернет у разі проведення розрахунків платіжними картками може здійснюватися, зокрема поштою та як власною кур'єрською службою, так і сторонньою кур'єрською організацією за договором з продавцем.

Так, з 01.01.2017 р. у відповідності до п. 296.10 ст. 296 ПКУ реєстратори розрахункових операцій (далі - РРО) не застосовуються платниками єдиного податку:

  • першої групи;
  • другої і третьої груп (фізичні особи - підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 000 000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 000 000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов'язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку.

Норми цього пункту не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Читати далі

Застосування РРО платниками єдиного податку при торгівлі технічно складними побутовими товарами

7 квітня 2017 року опубліковано Постанову Кабінету Міністрів України № 231, якою затверджено Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО).

Вказана постанова набрала чинності 8 травня 2017 року. Саме з цієї дати платникам єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, слід застосовувати РРО.

Читати далі

Внесення грошових коштів до статутного капіталу товариства не підпадає під об’єкт оподаткування ПДВ

Державна фіскальна служба України у листі від 16.02.2017 р. № 2380/А/99-99-15-03-02-15 нагадує, що відповідно до підпункту 196.1.1 пункту 196.1 статті 196 Податкового кодексу України не є об'єктом оподаткування ПДВ операції з:

  1. Формування статутного капіталу ТОВвипуску (емісії), розміщення у будь-які форми управління та продажу (погашення, викупу) за кошти цінних паперів, що випущені в обіг (емітовані) суб'єктами підприємницької діяльності, Національним банком України, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну фінансову політику, органами місцевого самоврядування, включаючи інвестиційні та іпотечні сертифікати, сертифікати фонду операцій з нерухомістю, деривативи, а також корпоративні права, виражені в інших, ніж цінні папери, формах;

Читати далі

Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) у 2017 році

У 2017 році кардинально змінилися норми щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами - підприємцями, у тому числі, які обрали спрощену систему оподаткування (єдиний податок), та особами, які проводять незалежну професійну діяльність. Зміни пов'язані з прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 6 грудня 2016 року № 1774-VIII, який набув чинності з 1 січня 2017 року.

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" платниками єдиного соціального внеску є фізичні особи - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систуму оподаткування, та особи, які проводять незалежну професійну діяльність (нотаріуси, адвокати тощо).

Читати далі

Адміністративний збір за держреєстрацію змін у зв'язку з перейменуванням вулиць не справляється

Міністерство юстиції України у листі від 17 листопада 2016 року № 40211/34053-0-33-16/8 повідомляє, що за державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, крім внесення змін до інформації про здійснення зв'язку з юридичною особою, справляється адміністративний збір у розмірі 0,3 мінімальної заробітної плати та 0,1 мінімальної заробітної плати - за державну реєстрацію змін відомостей про прізвище, ім'я, по батькові або місцезнаходження фізичної особи - підприємця.

Разом з тим, Верховною Радою України прийнято Закон України від 06 жовтня 2016 року № 1666-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності", який набрав чинності 02 листопада 2016 року, яким внесено зміни, зокрема, до статті 36 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".

Читати далі

Чи має право СПД відкликати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування?

Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку 1 - 3 груп здійснюється відповідно до п.п. 298.1.1 – 298.1.4 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Відповідно до п.п. 298.1.1 п. 298.1 ст. 298 ПКУ для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування СПД подає до контролюючого органу заяву.

Заява подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено ПКУ, в один з таких способів:

  1. особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
  2. надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

Читати далі

Внесено зміни до порядку реєстрації та перереєстрації юридичних осіб

01 листопада 2016 року опубліковано Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності" (далі - Закон).

Відповідно до прикінцевих та перехідних положень, Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто з 02 листопада 2016 року.

Читати далі

Зняття з обліку фізичних осіб як платників податків у разі припинення підприємницької діяльності

Процедура зняття з обліку самозайнятих фізичних осіб як платників податків у контролюючих органах визначена п.11.22 Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. № 1588.

Підставою для зняття ФОП з обліку у контролюючому органі є відомості про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП за її рішенням, або за судовим рішенням, або у разі її смерті, або оголошення її померлою, або визнання її безвісно відсутньою, а також відомості з відповідної реєстраційної заяви.

Читати далі

ФОП платник ЄП надає в оренду нерухоме майно: що зазначати в заяві?

Нещодавно в ДПІ у Деснянському районі ГУ ДФС у м. Києві відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку "Гаряча лінія" в ході якого було поставлено наступне питання.

Питання:

Чи необхідно ФОП платнику єдиного податку, який здає в оренду власне нерухоме майно, зазначати у графі "Місце провадження господарської діяльності" заяви про застосування спрощеної системи адреси майна, яке буде здаватися в оренду?

Читати далі

Роз'яснення стосовно обліку та обслуговування відокремлених структурних підрозділів

Київське міське відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності наголошує, що відповідно до ст. 5 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року № 2464 облік платників єдиного внеску здійснюється контролюючим органом за їх місцезнаходженням чи місцем проживання.

Читати далі

Чи повинна подавати новостворена юридична особа повідомлення про головного бухгалтера?

ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві повідомляє, що відповідно до п. 66.1 ст. 66 Податкового кодексу України підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є, зокрема:

  • інформація органів державної реєстрації;
  • документально підтверджена інформація, що надається платниками податків.

Читати далі

Кабмін передбачив можливість отримання відомостей з ЄДР в електронному виді

Кабінет Міністрів України затвердив Постанову від 8 вересня 2016 р. № 593 "Деякі питання надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".

Читати далі

Затверджено Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами

Відповідно до Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" Кабінет Міністрів України постановою від 13 липня 2016 року № 446 затвердив Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами.

Читати далі

Затверджено Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України

Відповідно до Закону України "Про ліцензування видів господарської діяльності" Кабінет Міністрів України постановою від 13 липня 2016 року № 445 затвердив Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України.

Читати далі

Затверджено нові порядки щодо реєстрації РРО та КОРО

Міністерство фінансів України відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", Податкового кодексу України, Положення про Міністерство фінансів України, Положення про Державну фіскальну службу України та з метою удосконалення порядку реєстрації реєстраторів розрахункових операцій, книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок НАКАЗОМ від 14 червня 2016 року № 547 затвердив:

Читати далі

  • 1
  • 2