• (068) 389-76-67

Закриття ФОП. Ліквідація ФОП

Вартість: від 1700 грн.
Термін надання послуги: від 3 місяців.

Варто розпочати з того, що 7 липня 2014 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців за заявницьким принципом". Відповідно до положень вказаного нормативно – правового акту значно спростилася процедура припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.

Так, відповідно до положень ст. 47 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців", особа яка виявила бажання закрити ФОП повинна подати державному реєстратору, за місцем прописки, такі документи:

  1. Заява про припинення підприємницької діяльності фізичною особою – підприємцем, реєстраційна картка форма 12.
  2. Документ, що посвідчує особу.
  3. Якщо документи подаються представником, необхідно надати довіреність.

Державна реєстрація закриття ФОП проводиться державним реєстратором не пізніше наступного робочого дня з моменту отримання зазначених вище документів, шляхом внесення запису до ЄДР. Сьогодні законодавство не передбачає надання реєстратору довідок форм 22-ОПП та 3-ЄСВ.

Таким чином, строк ліквідації ФОП фактично скоротився з 3 – 6 місяців до 1 робочого дня. Проте, вказаний термін можна назвати умовним.

Справа у тому, що раніше платник податків був змушений нагадувати податковому інспектору про проведення перевірки шляхом постійного відвідування ДПІ. Відтепер податковий інспектор та платник податків помінялися місцями. Інспектор сам інформує та нагадує приватному підприємцю про необхідність надання відповідних документів для проведення документальної перевірки. Підприємцю залишається лише вчасно виконувати запити інспектора.

Зважаючи на викладене вище, кардинальних змін, окрім зменшення строку ліквідації ФОП до 1 робочого дня не відбулося. Підприємець, після внесення запису до ЄДР про припинення підприємницької діяльності всерівно перебуває на обліку в органах ДФС України.

Для закриття ФОП необхідно надати такі документи:

  1. Виписка з Єдиного державного реєстру.
  2. Довідка за формою 4-ОПП.
  3. Повідомлення про взяття на облік.
  4. Патенти.
  5. Ліцензії.
  6. Відомості про найманих працівників.
  7. Трудові договори.
  8. Звіти, що здавалися до податкової інспекції, пенсійного фонду.
  9. Книга обліку доходів і витрат.
  10. Виписка з банківського рахунку за весь період існування рахунку.
  11. Довідка з банківської установи про закриття рахунку.
  12. Договори, акти, рахунки – фактури, квитанції, податкові накладні.
  13. Квитанції про сплату податків та єдиного внеску за останні 3 роки.

Як закрити ФОП самостійно? Покрокова процедура припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця

  1. Приватний підприємець, який виявив бажання припинити підприємницьку діяльність, повинен подати державному реєстратору реєстраційну картку форма 12 на припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.
  2. Після отримання форми 12 реєстратор вносить до ЄДР запис про припинення підприємницької діяльності. Зазначені відомості направляються до територіальних органів ДФС України.
  3. Після отримання відомостей від реєстратора, органи ДПІ вносять до електронного реєстру запис про припинення діяльності ФОП та присвоюють стан "припинено, проте не знято з обліку".
  4. Наступний крок – податкова перевірка. Відповідно до підпункту 6 пункту 11.32 Наказу від 09.12.2011 р. №1588 "Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів", затвердженого Міністерством фінансів України, ФОП повинен в установлені строки подати до контролюючих органів річну податкову декларацію за звітний рік, у якому проведено реєстрацію ліквідації СПД. За наявності підстав передбачених ПК України контролюючі органи можуть призначити документальну перевірку. Якщо за результатами проведеної перевірки ФОП не має заборгованості зі сплати податків та зборів перед бюджетом, штрафних санкцій, органами ДПІ встановлюється обліковий стан "припинено".
  5. Платник єдиного внеску знімається з обліку в контролюючих органах після проведення перевірки та здійснення остаточного розрахунку зі сплати єдиного внеску. Після підписання обхідного листа керівником територіального органу ДФС України та закриття інтегрованих карток особових рахунків до Реєстру страхувальників вноситься відповідний запис. Датою зняття ФОП з обліку платника єдиного внеску є дата внесення відповідного запису до Реєстру страхувальників. Перевірити відомості про зняття з обліку ФОП чи юридичної особи можна за посиланням.
  6. Після проведення всіх зазначених вище кроків, ліквідація ФОП вважається повністю завершеною.

Зверніть увагу, що зазначені зміни стосуються виключно фізичних осіб – підприємців. Порядок зняття з обліку самозайнятих осіб, котрі здійснюють незалежну професійну діяльність (оцінщики, нотаріуси, адвокати, аудитори), залишився незмінним.

Звернувшись до нас з ліквідацією ФОП, Ви отримуєте:

  • Професійну консультацію юриста щодо процедури ліквідації СПД.
  • Економію власного часу та коштів – підготовку, подачу та отримання необхідних документів, супроводження податкової перевірки під час припинення підприємницької діяльності здійснюють наші спеціалісти.